Strony

Zmiany ! Obcięłam włosy !!! Czy moje włosomaniactwo "zawisło na włosku" ?

Włosomaniaczka z krótkimi włosami ?

Źródło 


Czujecie czasem taki impuls do zmian? Nie miałam większego powodu by tak radykalnie skrócić włosy, ale poczułam impuls, że po prostu chce. Czas na zmiany. Na dobre zmiany - oczywście bez aluzji politycznych 😀


- Ile skracamy?
- Tyle - pokazuję palcem długość.
- Aż tyle ? Jest Pani pewna ? To będzie duża zmiana. 
- Wiem 😀Nawet fryzjerka była zaskoczona moją decyzją. Jednak siadając na fotel byłam pewna czego chcę.

Włosy zostały skrócone o jakieś 25-30 cm. Obcięte na prosto - bez cieniowania. Partie z przodu przy twarzy są nieco dłuższe niż z tyłu.


PRZED --> PO

Włosy w rzeczywistości oczywiście nie różnią się kolorem. Zdjęcia robiłam o różnych porach dnia i w innych pomieszczeniach - stąd ta rozbieżność kolorystyczna. 
Poczułam się niesamowicie lekko w nowej fryzurze. Jest mi o wiele wygodniej w tej długości. Nie muszę ciągle spinać włosów, co było wcześniej nagminne, bo moja mała artystka tylko czekała, żeby wyrwać mi garść kłaków... A więc nareszcie pożegnałam gumki. Poza tym mam wrażenie, że proporcje twarzy są teraz znacznie korzystniejsze.
Ale co z moim włosomaniactwem ? - pytają wszyscy. A no właśnie... Ja nie widzę problemu. Nieważne czy mam długie, czy krótkie włosy, bo zawsze o nie dbam 😉. Dlatego osoby, które są tutaj właśnie z tego powodu mogą odetchnąć z ulgą. Na blogu nic się nie zmieni. Jestem nawet w trakcie pisania dla Was historii mojego włosomaniactwa, która mam nadzieję pojawi się już wkrótce :).


Uważam, że potrzebowałam tej zmiany. To była dobra decyzja i nie żałuję jej ! A jakie jest Wasze zdanie ? Lepiej w długich, czy krótkich ? 💖


Udostępnij ten post

18 komentarzy :

 1. Ale piękna zmiana, uwielbiałam Twoje długie włosy, ale w krótszych jest ci również pięknie <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jak juz tne to porzadnie: leca dziesiatki cm :P Do twarzy Ci w takiej dlugosci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna długość, promieniejesz :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie Ci w nowej fryzurze! Ja też ostatnio jestem zwolenniczką krótkich włosów i swoje obcięłam radykalnie, bo o jakieś 35 cm. Oddałam je na fundację i uważam, że była to najlepsza decyzja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam taki plan ! Niestety rozjaśnianych nie chcą :(... Bardzo załuje. ale co zrobię? Cieszę się z nowej fryzury :). Mega dużo obcięłaś :O

   Usuń
 5. Krótkie zdecydowanie Cię odmładzają i wprowadzają taką "świeżość" - sama czasem się zastanawiam czy swoich bardziej nie ciachnąć ;)

  OdpowiedzUsuń