Strony

Czy łupieżowy problem zniknął przy pierwszym użyciu tych kosmetyków ? - Catzy of Poland, Healing szampon przeciwłupieżowy

Made in Poland



Męczy Cię łupież ? Szukasz sposobu jak sobie z nim radzić? Dobrze się składa, bo dzisiaj chciałabym Wam przedstawić recenzję produktów przeciwłupieżowych z firmy Catzy of Poland. A dokładnie dwóch szamponów z linii Healing.  


Opis zielonego szamponu do włosów przetłuszczających się

Catzy Healing jest przeznaczony do stosowania w przypadku łupieżu i włosów silnie przetłuszczających się. Posiada właściwości oczyszczające, eliminuje łupież. Nadaje włosom miękkość i połysk. Obok pirytionianu cynku 1%, substancji o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, wzbogacony jest w ekstrakty z brzozy, rozmarynu, rumianku i pokrzywy, substancji o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwłupieżowym. Dzięki zastosowaniu kompleksu ziołowego intensywnie wspomaga kurację przeciwłupieżową i pomaga utrzymać prawidłową równowagę biologiczną skóry. Brzoza zwisła (Betula alba pendula L.) ekstrakt z kory jest bogatym źródłem betuliny i kwasu betulinowego. 




Związki te posiadają właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne i stosowane są w kuracji przeciwtrądzikowej, a także do cery tłustej. Dodatkowo chronią skórę przed wolnymi rodnikami, przeciwdziałają procesom starzenia się skóry i zmniejszają wydzielanie sebum. Rozmaryn lekarski (Rosmarinus Officinalis) – ekstrakt z liści zawiera flawonoidy, olejki eteryczne, garbniki. Posiada intensywne właściwości antyutleniające, działa antybakteryjnie, antyseptycznie i przeciwzapalnie. Wpływa wzmacniająco na cebulki włosów, zalecany do cery tłustej i trądzikowej. Rumianek lekarski (Chamomille Recutita L.) – ekstrakt z kwiatów rumianku wykazuje działanie oczyszczające, delikatnie ściągające i zmiękczające.

Działa miejscowo przeciwzapalnie, odkażająco i bakteriostatycznie. Zalecany do skóry łojotokowej, ze skłonnościami do łupieżu. Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica L.) - ekstrakt z liści jest bogatym źródłem flawonoidów, garbników, kwasu pantotenowego i witamin B, C, K.


Opis czerwonego szamponu do każdego rodzaju włosów



Szampon zawiera substancję aktywną, pirytionian cynku w stężeniu 1%. Ilość zastosowanego związku sprawia, że produkt działa bardzo skutecznie w walce z łupieżem i jego następstwami. Pirytionian cynku jest substancją o działaniu przeciwbakteryjnym i grzybostatycznym, hamuje rozwój szkodliwych patogenów. Badania mykologiczne zostały przeprowadzone z udziałem szczepów z rodzaju Candida, pochodzących od probantów. Wyniki badań potwierdzają deklarowane właściwości. Healing Shampoo starannie oczyszcza skórę głowy i eliminuje łupież. Poza właściwościami przeciwłupieżowymi, pielęgnuje włosy, nadaje im blask, miękkość i puszystość. Ma przyjemny, migdałowy zapach. Odpowiednio dobrana receptura, sprawia, że zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum, jest delikatny i działa kojąco na skórę


Skład zielonego: 

Aqua woda, Sodium Laureth Sulfate (detergent, substancja myjąca, odtłuszczająca, może podrażniać i wysuszać), Cocamide DEA (składnik myjący, usuwa zanieczyszczenia, wytwarza pianę, dozwolony z ograniczonym stężeniu), Zinc Pyrithione (kompleks cynkowy - zabezpiecza przed namnażaniem się bakterii, grzybów, pleśni, działa przeciwłojotokowo, przeciwłupieżowo, przeciwzapalnie, przeciwświądowo, łagodząco), Propylene Glycol (nawilża, ułatwia penetracje składników wgłąb skóry), Alcohol (alkohol ! konserwant, rozpuszczalnik, nośnik substancji aktywnych, tonizuje, oczyszcza, odświeża, odtłuszcza, może podrażniać i uczulać), 




Betula Alba Bark Extract (wyciąg z kory brzozy - zapach, działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, reguluję pracę gruczołów łojowych, likwiduje świąd), Chamomilla Recutita Flower Extract (wyciąg z rumianku pospolitego - koi, łagodzi, przyspiesza gojenie, działanie przeciwzapalne), Urtica Dioica Leaf Extract (wyciąg z pokrzywy zwyczajnej - działanie przeciwłojotokowe, przeciwłupieżowe, wzmacniające), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (wyciąg z liści rozmarynu - działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie), Parfum zapach, CI 42080 barwnik, Methylchloroisothiazolinone konserwant, Methylisothiazolinone konserwant.


Skład czerwonego:



Aqua woda, Sodium Laureth Sulfate (detergent, substancja myjąca, odtłuszczająca, może podrażniać i wysuszać), Cocamide DEA (składnik myjący, usuwa zanieczyszczenia, wytwarza pianę, dozwolony z ograniczonym stężeniu), Zinc Pyrithione (kompleks cynkowy - zabezpiecza przed namnażaniem się bakterii, grzybów, pleśni, działa przeciwłojotokowo, przeciwłupieżowo, działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, łagodząco), Carbomer (karbomer - zagęszcza, stabilizuje), Sodium Chloride (substancja polerująca, ścierająca, może wysuszać i podrażniać), Parfum zapach, Cl 42080 barwnik, Methylchloroisothiazolinone konserwant, Methylisothiazolinone konserwant.


Cena: ok. 15 zł za 200 ml za sztukę w aptekach internetowych


Opakowanie i konsystencja:



Oba szampony zamknięte są w białych butlach o pojemności 200 ml zamykanych wieczkiem na klik. Oba mają taką samą średniej gęstości konsystencję. Zarówno jeden jak i drugi produkt posiadają pastelowo-niebieską barwę.


Moja opinia:

Na wstępie wyjaśnię, że nie mam wielkiego problemu z łupieżem. W moim przypadku występuje on głównie, kiedy obciążę lub przesuszę skórę głowy. Bywa tak, gdy używam zbyt dużo produktów silikonowych bądź tych na bazie olejów, a zbyt rzadko wykonuje peeling. Wtedy nadbudowane substancje obciążają skórę, która swędzi i zaczyna się łuszczyć.

Podobny stan uzyskuje, gdy nadmiernie używam suchy szampon. Niestety suche szampony bazują na alkoholu, a jak wiemy ten składnik mocno wysusza skórę głowy. Efektem czego białe płatki sypia się niczym śnieg zimą.

W oby przypadkach jest to problem tymczasowy i przy odpowiednich zabiegach szybko wraca do normy.




Mój czas na recenzję był ograniczony, więc aby móc dokładnie przetestować oba produkty nie szczędziłam sobie stylizatorów i suchego szamponu przez ostatni miesiąc. Tym sposobem do delikatnego łupieżu doprowadziłam skórę głowy dwa razy.

Za pierwszym razem użyłam szamponu do przetłuszczającej się skóry głowy. Okazał się bardzo wygodny w użyciu. Niezwykle dobrze się pieni. Wystarczy niewielka ilość specyfiku, aby dokładnie rozprowadzić pianę na całej skórze (bo jak wiecie włosów na długości nie myje szamponem). Włosy podczas mycia trochę się plączą, więc tak jak mam w zwyczaju od ucha w dół nakładam odżywkę. Aktualnie dobijam do dna tej bez soli od Delia. Bez odżywki zapewne miałabym problem, żeby rozczesać splątane szamponem włosy.




Kłaczki po zastosowaniu szamponu są maksymalnie odbite od nasady i niezwykle puszyste. Produkt świetnie domywa skórę z zanieczyszczeń oraz z nagromadzonych kosmetyków. Skóra po użyciu jest świeża. Faktycznie szampon wydłuża czas między jednym myciem, a drugim. Mogę śmiało odpuścić sobie mycie na dwa dni. Jeśli chodzi o łupież spowodowany nadmiarem kosmetyków to po prostu znika za pierwszym użyciem.

Drugi - czerwony szampon przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów. "W obsłudze" jest identyczny jak ten zielony. Z kolei efekty są już trochę inne.




Produkt odbija włosy od nasady, ale w stopniu nieznacznym. Moim zdaniem na dobrym poziomie oczyszcza skórę głowy, która po zastosowaniu jest odświeżona. Niestety czas między jednym myciem, a drugim jest dla mnie za krótki. Na drugi dzień od mycia (już rano) zmuszona jestem myć włosy ponownie.




Jednak jeśli chodzi o problem łupieżu to tak samo jak w poprzednim szamponie znika po pierwszym użyciu.

Jeśli mam być szczera to skład szamponu do włosów przetłuszczających się nie przypadł mi do gustu. Poza kilkoma fajnymi ekstraktami są w nim tak agresywne substancje myjące i regulujące, że niespecjalnie mam chęć go dalej używać. Nie jestem znawcą szamponów przeciwłupieżowych, więc nie wiem, czy tak właśnie powinien wyglądać ich skład. Zatem nie kierujcie się moją opinią, jeśli macie w tym temacie większe doświadczenie :).




Z kolei skład szamponu czerwonego jest znacznie krótszy i już wydawać by się mogło, że o niebo lepszy, ale nie. Substancje myjące pokrywają się z tymi z zielonego szamponu. Producent zrezygnował z alkoholu na rzecz chlorku sodu, który moim zdaniem działa podobnie. Ponadto zniknęły wszystkie ekstrakty. 

Domyślam się, że skóra skłonna do łupieżu wymaga mocniejszych substancji myjących, a zarazem intensywniejszej pielęgnacji. 




Mam mieszane uczucia co do dzisiejszych produktów. W użyciu na prawdę świetny okazał się szampon do włosów przetłuszczających się, ale niestety skład zarówno jednego jak i drugiego nie zachęca mnie nie częstego stosowania. 



Wiem, że produkty Catzy są ostatnio bardzo rozchwytywane i często spotykam je na blogach. A więc jaka jest Wasza opinia na ich temat ? :)


Udostępnij ten post

10 komentarzy :

  1. Chyba na co trzecim blogu są pokazywane te produkty. Powoli zaczynają się nudzić :D Mi na łupież pomógł Zoxin Med. Innego produktu do tej pory nie stosowałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja pierwsze słyszę o tych produktach, ale chyba muszę się nad nimi zastanowić, bo niestety latem mam problem z łupieżem :/
    Pozdrawiam :)
    https://ragazza99.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli chodzi o łupież to jest szansa że Ci pomogą ale za całokształt mówię im NIE 😉

      Usuń
  3. Dużo ostatnio można o nich przeczytać i z tego co widziałam u większości lepiej sprawdza się zielona wersja :P

    OdpowiedzUsuń
  4. Dużo pozytywnych komentarzy na temat tych szamponów ostatnio czytam :) Z pewnością wypróbuję ten zielony:)

    OdpowiedzUsuń
  5. ja na szczescie nie mam problemu z lupiezem :)

    OdpowiedzUsuń